

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Bulk |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Interface | 2-Wire, I²C |
| Min Input Voltage | 100 mV |
| Output Voltage | 4 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Power Dissipation | 4.25 mW |
| Number of Channels | 1 |
| resolution bits | 24 b |
| Number of Bits | 24 |
| Supply Type | Single |
| Max Input Voltage | 5.25 V |
| Sampling Rate | 45.5 sps |
| Nominal Supply Current | 750 µA |
| Resolution | 3 B |
| Conversion Rate | 45 sps |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Input Type | Single Ended |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
